EXCEL DE DASHBOARD RAPORLAMA EĞİTİMİEXCEL DE DASHBOARD RAPORLAMA EĞİTİMİ


Excel'de Dashboard Raporlama eğitimi, Excel'de raporlama işlerine farklı bir bakış açısı sağlayan eğitimdir. İleri düzey excel fonksiyonlarının kullanılmasını, interaktif tabloların oluşturulmasını , verilerin farklı grafikler üzerinde oluşturmasını göstermektedir.

2 günlük eğitimin sonunda katılımcılar, raporları interaktif yapmayı, iç-içe formüllr oluşturmayı, match(kaçıncı)+index(indis) gibi fonksiyonları kullanmayı ve göze hoş gelen grafikler yapabileceklerdir.

Eğitmenimiz Sn. Serdar Kaya, bu eğitimi ilk oluşturan kişi ve Excel'de Dashboard Raporlama Kitabınının da yazarıdır. Eğitim ortalaması 10 üzerinde 9,7 değerleme sonucuna sahiptir. Kendisi Johns Hopkins Üniversitesinden mezun olup 8 yıl kadar Amerika'da çalışmıştır ve uzun yıllar finans eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. 

Kayıt Bilgileri

  :  
Eğitim Süresi : 2 Gün
Başlangıç Saati : 09:00
Bitiş Saati : 17:30
Eğitim Yeri :  
Email : serdkaya@gmail.com
Telefon : (0541) 873 90 91


Eğitim ücretine öğle yemeği, sabah kahvaltısı ve Excel'de Dashboard Raporlama Kitabı dahildir.

Size Sağlayacağı Faydalar
1) İleri Düzey Excel Formülleri: match, index gibi formülleri gerek tek başına gerekse iç-içe kullanımını uygulamalarla birlikte ögreneceksiniz.
2) İnteraktif ve Dinamik Modelleme: Tablolarınızda aşağı dogru açılan listeler, menüler yerleştirerek daha interaktif bir şekle getirebileceksiniz.
3) Grafikler : Kritik sonuçların görsel olarak zenginleştirilmesini ve Excel’de yer almayan ileri düzey grafiklerin hazırlanması size gösterilecektir.
4) Dashboard Konsepti :Raporlama alanında yeni olan bu konsept, önemli finansal ve mali sonuçların görsel unsurlarla zenginleştirerek özetlenmesidir.

Kimler Katılmalı
Üst yönetime rapor hazırlayan uzmanlar, analistler, proje yöneticileri ile  her türlü finansal ve mali raporlama analistleri , müşteri tekliflerinin önemli rol oynadığı pozisyonlar, ve yogun excel raporlaması yapan çalışanlara tavsiye edilmektedir.

     - Katılımcıların excel yüklü ve flash bellek kullanımına izin veren laptop yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
     - Katılımcıların yanlarında mouse getirmeleri çok önemlidir.
     - Katılımcıların orta düzeyin üzerinde excel bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. (if, vlookup, sumif gibi fonksiyonları biliyor olması gerekmektedir)
     - Mac Laptop tercih edilmemelidir.

 

DASHBOARD RAPORLAMA EĞİTİM İÇERİĞİ


I - İLERİ DÜZEY EXCEL FONKSİYONLARI
Bu bölümde katılımcılarla birlikte ileri düzey Excel fonksiyonları işlenecek ve bazı çokça kullanılan fonksiyonlar da işlenerek pek bilinmeyen püf noktalara değinilecektir.

- Match(Kaçıncı)
- Index (Indis)
- Sumifs(Çok E topla), Averageifs(Çok Eğer Ortalama), Countifs(Çok Eğer Say)

II - İÇ-İÇE FONKSİYONLAR VE UYGULAMALARI
Excel’de iyi bir dashboard oluşturmak için veri çekme fonksiyonlarına ve bunların iç-içe kullanılmasına ihtiyaç vardır. Bu bölümde ve diğer bölümlerde dâhil olmak üzere bol bol iç-içe formül oluşturma uygulamaları yapılacaktır.

- Dinamik Formülleme Kurgusu
- Match + index
- Index + Sumif
- Vlookup + Match

III - EXCEL'DE İNTERAKTİF GRAFİKLER OLUŞTURMA
Bu bölümde yaklaşık 20’ye yakın grafik türü üzerinde çalışacağız. Grafiklerde olabildiğince farklı kullanım şekillerini gösteren uygulamalar yapılacaktır. Katılımcılarımızın mutlaka Mouse getirmeleri önemlidir. Grafik isimlerinden bir kısmı aşağıda gösterilmiştir sadece.

- Grafiklere Resim Ekleme
- İki Eksenli Grafikler Oluşturma
- Üç Eksenli Grafikler
- Termometre Grafikler
- İnteraktif Grafiklerin Oluşturulması
- Gösterge Grafikler
- Birden Fazla Senaryoları Gösteren Grafikler

IV - EXCEL’DE İNTERAKTİF TABLOLAR
Excel’de tabloların ve grafiklerin interaktif yapılması için düğme oluşturulması gerekmektedir. Bu bölümde bu düğmelerin neler olduğu, nerelerde hangi formüllerle kullanılacağı işlenmektedir.

- ComboBox, ListBox Oluşturulması
- SpinnButton
- OptionButton
- Harita Dashboard Uygulaması
- ComboBox ile Tablo ve Grafik Oluşturulması

Eğitmen: Serdar Kaya


Serdar KayaJohns Hopkins Universitesi'nden finans masterına sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesini 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Merkezi New York’ta bulunan Finans Network kurucusudur. Halen grubun global yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Türkiye’nin dünya genelinde en geniş mesleki örgütünü kurmuş olan Sn.Kaya, “Networking” kavramını Türkiye’ye getiren ilk kişiler arasında yer almaktadır. Kendisi Cenevre, Dubai, New York, Amsterdam gibi şehirlerde eğitim ve seminerlerde vermektedir.

2006 – 2009 yılları arasında New York’ta Marsh & McLennan Companies’de Fortune500 şirketlerin finansal modellemeleri ile karlılık analizlerinden sorumlusu olarak çalışmış şirketin büyük global müşterilerinin analizlerini gerçekleştirerek yaptığı modeller sayesinde şirketin yıllık 1 milyon USD gelirlerini artırmasını sağlamıştır.

2003 – 2006 yıllarında Johns Hopkins Universitesi‘nde IT departmanı ve data mining alt yapılarının kurulmasında sağlamış ve Kanada üniversitelerinden University of Alberta’ya makale konusu olmuştur.

Annapolis’de The Bell Group’ta emlak sektörü ve bir çok projenin duyarlılık modellerini gerçekleştiren Sn. Kaya daha sonra Washington merkezli ACDI/VOICA şirketine geçmiş fakat kısa süre sonra New York’ta Marsh & McLennan Companies bünyesine katılarak bu şirketde 3.5 yıl görev almıştır.
 
Baltimore’da Johns Hopkins Milton S. Eisenhower Kütüphanesinde bir çok çalışması bulunmakta  , New York’ta Goldman Sachs, Bloomberg, JP Morgan, Lehman Brothers gibi kurumlarda seminer ve panel gerçekleştirmiştir. Wall Street’de üst düzey finans yöneticilerine Türkiye ve Türkiye piyasalarını anlatan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Johns Hopkins Üniversitesi, JHSPH-Bloomberg, Marsh & McLennan Companies, The Bell Group, Acdi Voica gibi kurumlarda iş tecrübelerine sahip olmanın yanında, Türkiye ve yurtdışında bir çok kurumda eğitimler ,seminerler ve danışmanlıklar vermektedir.

New York Akademi’nin sahibi olan Sayın Kaya, Türkiye’de ve Yurtdışında eğitim ve danışmanlık yapmaktadır. Türkiye Bankalar Birliğinde düzenli olarak eğitimler vermektedir.

Kitaplar, Yayınlar, Seminerler

Excel'de Dashboard Raporlama Kitabı - Cinius Yayınevi 2016

Making the switch to digital audio - Shannon Gwin Mitchell, James A. Peterson, and Serdar Kaya - 2005

Several Encoded Articles - The Milton S. Eisenhower Library, The Johns Hopkins University - 2003

Subprime Crises and Olutlook of Global Markets - Lehman Brothers New York - 2007

Hedge Funds thru Financial Turmoil - JP Moorgan New York - 2008

Outlook of Energy Markets - Bloomberg, New York, 2008

Emlak Sektöründe Görünüm - İstanbul 2010

Private Equity And Venture Capital In Turkey - İstanbul 2011 

Türkiye Ekonomisi ve 2012 Beklentiler - İstanbul 2012

Future of US Banking System - JP Morgan New York 2009

Not: Seminer ve yayınların sadece bir kısmı eklenmiştir.

 

Eğitim Takvimi

[ Tüm Takvim ]

İletişim

Tel : (0541) 873 90 91

Eğitmen

Serdar Kaya

Serdar Kaya

EĞİTMEN

New York Akademi
Eğitmen - Danışman

Johns Hopkins Üniversitesinden finans masterına sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesini 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Sn. Kaya ve uzun yıllar New Yorkta Wall Streetde finans üzerine çalışmıştır. Merkezi New Yorkta bulunan Finans Networkunde kurucusu ve başkanıdır. Türkiye Bankalar Birliğinde ders vermekte olan Sn. Kaya bir çok şirkette danışmanlık yapmaktadır..

Görüşler

 • PELİN IRMAK - VICAD
  Excel’de Dashboard Raporlama eğitimi son zamanlarda aldığım en iyi eğitimlerden biriydi. Excel’de gelişmiş görsellik ve interaktif raporlar oluşturma ile ilgili çok faydalı bilgiler öğr...
 • SELEN YALÇINTEPE - VICAD
  “ Günlük çalışma hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan exceli 2 günlük eğitiminiz ile daha pratik ve etkili kullanabilmenin, sunumlarda daha yaratıcı grafikler yaratabilmenin yönteml...
 • ECE ŞANAL - BAŞTAŞ
  "Serdar Bey'den Excel'de dashboard raporlama eğitimi aldım. Bu zamana kadar aldığım en verimli ve en interaktif eğitim olduğunu samimiyetle belirtebilirim. İş hayatı ve kişisel gelişim ...
 • FARUK DURMUŞ - ATERMİT
  " Dashboard eğitiminden beklentim ufkumun genişlemesiydi. Beklentilerime karşılık veren faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler." ...
 • ESMA KARADENİZ - ATERMİT
  "Son zamanlarda aldığım en iyi eğitimlerden birisi oldu Dashboard Eğitimi. İki günlük bu eğitim dolu dolu geçti. Kullanacağım bir çok fonksiyon öğrendim. Serdar Bey’e teşekkürler." ...
 • ORÇUN GÜNAY - PENTİ
  "Bildiğiniz üzere şirketler artık dijital çağa ayak uydurmak adına dönüşümlerini süratle gerçekleştirmeye başladılar. Biz şirketimiz kültürü gereği sürekli gelişim için tüm başarılarımı...
 • SEVİNÇ GÜLALANLAR - ANADOLU EFES
  Daha önce birkaç kez excel eğitimi almış biri olarak 2 günlük vermiş olduğunuz eğitim gerçekten çok başarılıydı. Konu anlatımınız ve örnekleriniz formülleri ve dashboard uygulamalarını ...
 • TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ DASHBOARD EĞİTİMİ
  Türkiye Bankalar Birliğinde 5-7 Aralık 2016 tarihlerinde yapılan Excel'de Dashboard Raporlama eğitimi değerlendirme sonuçlarına göre eğitmenimiz Sn. Serdar Kaya 10 üzerinden 9,8 not ort...
 • KEMAL UMUR - TAKASBANK
  Serdar hocam eğitiminiz çok faydalı oldu.Excellin sunduğu kolaylıkları anlamamıza fazlasıyla yardımcı oldu. Tüm raporlama yapan çalışanlara ekstra güç katacağına eminim. Arkadaşlarla ay...
 • DERYA GÖRGÜLÜ - ODEABANK
  "Çok güzel bir eğitimdi, benim en iyi TBB eğitimimdi diyebilirim. Serdar Bey çok teşekkürler her şey için" ...
 • BURÇİN GÜMÜŞ - ABDİ İBRAHİM
  Tek cümleyle, 2 gün gibi kısa bir süre içerisinde Exceli tam anlamıyla hayatımızda farklılaştırdınız. Her türlü sorumuza verdiğiniz cevaplarınız, sabrınız, açık anlatımınız, ilgi ve ala...
 • SELİN İNCESU - ANADOLUBANK
  “İçeriği ve pratikliği ile iş yaşamını kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren dashboard eğitimini kendi çalışmalarımda da aktif şekilde kullanmaya başladım.Diğer eğitimlerinizi de teki...
 • TUNCA ÖZEK - VAKIFBANK
  İş hayatınızda hem zaman tasarrufu hem görsel olarak daha nitelikli raporlar hazırlamanızda çok yardımcı olacak bir eğitimdi. Katılmayı düşünen herkese tavsiye ederim.  ...
 • MERAL KESİM - ABANK
  Excel kullanabilmek yeterli gibi gözükse de sunumun ve görselliğin ne kadar önemli olduğunu bu eğtim sayesinde anladım. Excel üzerinde yaptığım çalışmalar sırasında beni büyük bir ilgiy...
 • ASLİ LOGUN - ABDİ İBRAHİM
  Son derece faydalı ve iş hayatında kullanılabilir fonksiyonların anlatıldığı harika bir eğitimdi. Tekrar teşekkürler ...
 • NESLİHAN AYDIN - ABDİ İBRAHM
  2 gün boyunca böylesi yoğun bir programı pratiklerle hem öğretip hem de eğlenceli bir hale getirdiğiniz için çok teşekkürler. Kendi alanımızda kullanabileceğimiz pek çok formül öğren...
 • ZEKİYE KARATAS - ABDİ İBRAHİM
  Öncelikle detaylı ve uygulamalı olarak aktarmış olduğunuz eğitim için çok teşşekür ederim. Excelin mantığını örneklerle ve uygulamalı olarak hayata geçirmeye çalışmış olmak oldukça fayd...
 • OKTAY SAVAŞAN - ABDİ İBRAHİM
  Excel hakkında sıkıcı düşüncemi yıkan ve eğlenceli hale getiren bir eğitim oldu. Bu eğitimde göstermiş olduğunuz sabır ve pozitif yaklaşımlar için ayrıca teşekkür ederim. ...
 • VİKTOR SOEF - ABDİ İBRAHİM
  Deneyerek, vakit kaybederek bulduğum excel fonksiyonlarına ulaşmamda pratik çözümler sunduğunuz için çok teşekkür ederim. Sunumlarıma renk katacak , raporlarıma fonksiyonellik kataca...
 • ALP SELAY - ABDİ İBRAHİM
  Çok faydalı bir eğitim oldu, excelin konuşabildiğini bu eğitimde gördüm J ...
 • ORKUN ÇELİKKAN - ABDİ İBRAHİM
  Excel konusunda bana kattıklarınız için çok teşekkür ederim.  Sizin gösterdikleriniz ve anlattıklarınızı bir çok tabloda kullanacağım. En önemlisi, bana ZAMAN kazandırdınız. ...
 • GAYE YALÇIN - HSBC
  Orta derecede excel kullananlar için dashboard eğitimi çok faydalı ve güncel hayatınızda kullandığınız excele uyarlayabileceğiniz bilgilerdi. Özellikle eğitimde öğrendiğim grafiklerin, ...
 • NİLAY AKKIRAN - LC WAİKİKİ
  Üst yönetime en etkili sunumların en pratik şekilde yapılması için kesinlikle almanız gereken bir eğitim. Konular ne kadar karmaşık olursa olsun Serdar hoca mutlaka size öğretene kadar ...
 • SERDAR HEPŞEN - CİNER HOLDİNG
   Özellikle raporlama ağırlıklı çalışan biri olarak eğitim faydasını görmeye başladım.Excel de öğrenmenin sınırı olmadığını düşünüyorum. Dashboard ile kendime yeni ve farklı raporlama ma...
 • SELİM TARRAGANO - ZENTİVA
  Excel’i yoğun olarak günlük iş hayatında kullananların, daha önce birkaç aşamada (bazen de ek tablolar oluşturarak birkaç tabloda) yaptıkları işlemleri tek seferde, çok daha pratik olar...
 • BURAK ŞAHİN - TÜRK TELEKOM
  Excel’de dashboard eğitimi, iyi bildiğimizi düşündüğümüz excel’de daha yapabileceğimiz çok şey olduğunu gösterdi bize. Rakamları grafikler ve fonksiyonlarla anlamlı bir senaryoya dönüşt...
 • MURAT ÜLKER - CELTİS İLAÇ
  Firmamda Analiz ve Raporlama Şefi olarak çalışmaktayım. 2 gün süren dashboard eğitimine katıldım. Excel’e görsellik katmak ve dinamik alanlar oluşturmanın, çalışmalarıma keyif kattığını...
 • MELTEM TUNC - DELONGHİ
  Dashboard eğitimi sayesinde raporların sadece rakamlardan ibaret olmadığını görsellerle zenginleştirilerek, sunumlarımı anlam kazandırdım. Karşılaştırmalı raporlarımı farklı şekilde sun...
 • HATİCE AKBAŞ - GEOVİSİON GROUP DANIŞMANLIK
  Uzun senelerdir Excel kullanıcısıyım. Serdar Bey’den aldığım “Excel’de Dashboard Raporlama” eğitimi sayesinde ufkum genişledi. Yeni bir bakış açısı kazandım ve yaratıcılığımın önündeki ...
 • HAYRİYE ÖZAY - ÜNİMETAL
  Serdar Bey’i Dashboard Raporama eğitimindeki profesyonel yaklaşımı ve bütün katılımcıları takip edebilme yeteneğiyle çok başarılı buldum. Ayrıca eğitim içerik açısından çok verimli ve b...
 • ÖZLEM ARIK - UNİQ
  Dashboard eğitimi benim için gerçekten faydalı oldu kullanmadığım bazı formülleri daha detaylı öğrenme ve uygulamalarıma katma şansı yakaladım. Başka bir eğitimde tekrar görüşmek ümidi ile . ...
 • AYNUR ŞENOL - DANIŞMAN
  Excel'de Dashboard eğitimi çok iyi analiz yaparak içerik hazırlanmış belli. Sahadan geldiğiniz için hem business hem excel tekniğini bilen bir eğitici olduğunuz için bizler şanslıyız di...
 • EYÜP ERDOĞAN - SMM
  Sizinle tanıştığım için çok memnun oldum, Bununla birlikte Eğitimdeki performansınızdan dolayı sizi tebrik eder  ileride düzenlenecek diğer eğitimleriniz ile ilgili bilgi verebilir ise...
 • ALPER TAŞ - BDDK
  Hocam eğitimdeki excel fonksiyonlarını anlattığınız bölümler ve örnekler oldukça başarılı; anlaşılır ve net. Kurumda raporları hazırlarken sadece If ve VLookup fonksiyonlarını kullanıyo...
 • ERDEM KARAGOZ - TEB
  Dashboard eğitiminde kullanılan örneklerin ağırlıklı olarak katılımcı profilini uygun şekilde bankacılık sektörü verileri ile yapılması ve tüm katılımcılar ile birebir ilgilenilmesi old...
 • HALE ÇATALCA - TAKASBANK
  Açıkçası uzun zamadır en çok keyif aldığım ve öğrendiğim şeyleri iş hayatında kullanabileceğim eğitimlerden biriydi Excelde Dashboard Raporlama eğitimi. Mevcut raporlarımızda o formülle...
 • OZAN AYDIN - ANADOLUBANK
  Dashboard Raporlama eğitiminin benim için özeti, excelde istediğim verileri çekebilmek için match, index ve offset fonksiyonları ile harita çizmeyi öğrenmek oldu. Bundan sonrası ise cou...
 • YİGİT ANAYAROGLU - ODEABANK
  Standart bir excel kullanıcısı değilseniz, orta ve daha ileri seviyede excel kullanıyorsanız, kurumunuzda bütçe takibi, finansal raporlama konuları üzerinde çalışıyorsanız ve raporların...
 • İLKE AYDIN - AKTİFBANK
  Raporlama yapsın yapmasın bütün bankacıların mutlaka alması gereken bir eğitim Dashboard Raporlama . Excel de birşeyi diğerinden fazla bilmek fark yaratır. ...
 • ERCAN TAŞ - VAİLLANT
  Hocam daha dün almış olduğumuz eğitimin ilk denemesini bugünkü sunumumda kullanmaya başladım. Daha önce yaptığım sunumlara göre görsel farklılıkların getirmiş olduğu zenginlik eğitimi n...
 • ASLI AKCİL - 3S TRANSPORT UND LOGİSTİK GMBH
  Geçtiğimiz hafta vermiş olduğunuz Dashboard Raporlama eğitimiyle excel ile çalışma hayatıma farklı bir boyut kazandırmış oldunuz.Emeğinize sağlık, farklı bir eğitim programınızda tekrar...
 • SERKAN DELİBAŞ - DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU
  Öncelikle eğitimin çok keyifli ve faydalı geçtiğini belirtmek isterim. Eğitim öncesi tümüyle hakim olduğumu düşündüğüm konularda bile eksiklerimin olduğunu farkettim. İlerleyen zamanlar...
 • MELİS KİYAK - HERBAL LİFE
  Küçük sınıflarda interaktif bir eğitimdi. Kendi ve çalışma hayatımızdaki gereksinimlerinizi rahatlıkla sorabileceğimiz  bir ortamdı. İşime şimdiden yaramaya başlayan formuller ve grafik...
 • DENİZ KARA - ZAİMOGLU HOLDİNG
  Excel’de Dashboard Eğitimi; benim için oldukça verimli geçen ve interaktif bir eğitimdi. Serdar Bey anlatımı ve vermiş olduğu örnekler ile excel’e olan bakış açınız farklılaşıyor resmen...
 • MEHMET AKKAYA - CİTY'S NİŞANTAŞI
  Yaklaşık 16 senedir excel’i yoğun bir şekilde kullanan biri olarak, Excel’i ne kadar az özelliğini kullandığımı fark ettim. Geçen iki günde Excel’i daha efektif kullanmayı ve raporlama ...
 • CAFER ÖZTÜRK - BS MİMARLIK
  Serdar bey, Uzun zamandır çabaladığım ama çözemediğim konuları çok net bir şekilde gösterdiniz. Şimdiden  kendimi daha güçlü hissediyorum. Teşekkür ederim. ...
 • ÇAĞATAY TÜTEN - ABİGEM
  2 günlük Excel'de Dashboard eğitimini beklentilerimin üstünde bir kazanımla tamamlamış bulunmaktayım. Makrolara ihtiyaç duymadan, gayet verimli ve anlaşılır formüller ile tablolaştırma ...
 • OKAN OZAN - VESTEL
  Bugune  kadar zevkle  dilendiğimiz  , katılım  sağladığımız  nadir eğitimlerden biriydi , excelde dashboard raporlama eğitimi  . ...
 • ERDİNÇ MOLLA - ORİFLAME
  “İleri excel formülleri ve interaktif grafikler daha çok finans alanında çalışanların sıklıkla kullanabileceği fonksiyonel ve görsel özellikler olarak gözükse de işletmelerde tüm dapart...
 • Yukarı Git