İLERİ DÜZEY DASHBOARD UYGULAMALARİLERİ DÜZEY DASHBOARD UYGULAMALAR


İleri Düzey Dashboard Uygulamaları

Bu eğitim excel’de ileri düzey dashboard oluşturmaya ve uygulamaya yöneliktir. 2010 yılından itibaren Sn. Serdar Kaya’nın geliştirmiş olduğu excel’de dashboard raporlama eğitiminin bir sonraki aşamasını ve daha ileri düzey uygulamalarını içermektedir.

Katılımcıların daha önce Sn. Serdar Kaya’nın vermiş olduğu Excel’de Dashboard Raporlama eğitimini almış olması gerekmektedir.

"Geliştirmiş olduğumuz eğitimlerimizin içeriklerinin diğer EĞİTİM(!) kurumları ve diğer EĞİTMENLER(!) tarafından kopyalanmasından ötürü programa yönelik içeriği detaylı olarak yayınla(ya)mıyoruz. Hiçbir emek harcanmaksızın başka eğitim içeriklerinin kopyalanmasının ve taklit edilmesinin bir hırsızlık olduğunu saygıdeğer(!) eğitmenlerimize hatırlatmak isteriz."  Serdar KAYA

Kimler Katılmalı

- Katılımcıların daha önce Sn. Serdar Kaya’nın verdiği Excel’de Dashboard Raporlama eğitimini almış olması gerekmetedir.

İÇERİK

+ İleri Düzey İç-İçe Excel Fonksiyonları Uygulamaları

- offset+count

- sumif+index+match

- offset+index+match
İleri düzey iç-içe fonksiyonlara daha önceki eğitimimde de değinmiştim. Bunlardan offset fonksiyonunu özellikle eğitimlerimde işlemeye çalıştım. Özellikle offset ile bir kaçtane daha iç-içe gösterim üzerinde durulacaktır.

+ Makro Kullanımı ile Harita Dashboard Oluşturulması
Harita dashboard oluşturmayı daha önce seçenek düğmeleri ile yapmıştık. Bu uygulamamızda ise şehirlerin rakamlarına göre haritada ilgili şehrin yada bölgenin renklendirilmesini de makrolarla yapacagız. Herhangi bir makro bilgisi gerekmiyor bu uygulamayı yapabilmek için.

+ Bütçe-Fiili Dashboard Uygulaması

Bu uygulama da kullanıcı menüden bir ay seçecek ve seçtiği aya ilişkin kümülatif olarak ve sadece ilgili ayın verilerini otomatik olarak getirerek bütçe-fiili rakamlarını otomatikleştireceğiz aynı zamanda.
 

 

Eğitim Takvimi

[ Tüm Takvim ]

İletişim

Tel : (0541) 873 90 91

Eğitmen

Serdar Kaya

Serdar Kaya

EĞİTMEN

New York Akademi
Eğitmen - Danışman

Johns Hopkins Üniversitesinden finans masterına sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesini 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Sn. Kaya ve uzun yıllar New Yorkta Wall Streetde finans üzerine çalışmıştır. Merkezi New Yorkta bulunan Finans Networkunde kurucusu ve başkanıdır. Türkiye Bankalar Birliğinde ders vermekte olan Sn. Kaya bir çok şirkette danışmanlık yapmaktadır..

Yukarı Git