Excel de Dashboard Raporlama Eğitimi


EXCEL DE DASHBOARD RAPORLAMA EĞİTİMİ


Excel'de Dashboard Raporlama eğitimi, Excel'de raporlama işlerine farklı bir bakış açısı sağlayan eğitimdir. İleri düzey excel fonksiyonlarının kullanılmasını, interaktif tabloların oluşturulmasını , verilerin farklı grafikler üzerinde oluşturmasını göstermektedir.

2 günlük eğitimin sonunda katılımcılar, raporları interaktif yapmayı, iç-içe formüllr oluşturmayı, match(kaçıncı)+index(indis) gibi fonksiyonları kullanmayı ve göze hoş gelen grafikler yapabileceklerdir.

Eğitmenimiz Sn. Serdar Kaya, bu eğitimi ilk oluşturan kişi ve Excel'de Dashboard Raporlama Kitabınının da yazarıdır. Eğitim ortalaması 10 üzerinde 9,7 değerleme sonucuna sahiptir. Kendisi Johns Hopkins Üniversitesinden mezun olup 8 yıl kadar Amerika'da çalışmıştır ve uzun yıllar finans eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. 

2020 Excel'de Dashboard Raporlama Eğitim Tarihleri

22-23 Şubat 2020 Tamamlandı

11-12 Nisan 2020 

7-8 Kasım 2020

 

Kayıt Bilgileri

Ücret : 950 TL + KDV 
Eğitim Süresi : 2 Gün
Başlangıç Saati : 09:00
Bitiş Saati : 17:30
Eğitim Yeri : Taksim Titanic City Otel
Email : serdkaya@gmail.com
Telefon : (0541) 873 90 91


Eğitim ücretine öğle yemeği, sabah kahvaltısı ve Excel'de Dashboard Raporlama Kitabı dahildir.

Size Sağlayacağı Faydalar
1) İleri Düzey Excel Formülleri: match, index gibi formülleri gerek tek başına gerekse iç-içe kullanımını uygulamalarla birlikte ögreneceksiniz.
2) İnteraktif ve Dinamik Modelleme: Tablolarınızda aşağı dogru açılan listeler, menüler yerleştirerek daha interaktif bir şekle getirebileceksiniz.
3) Grafikler : Kritik sonuçların görsel olarak zenginleştirilmesini ve Excel’de yer almayan ileri düzey grafiklerin hazırlanması size gösterilecektir.
4) Dashboard Konsepti :Raporlama alanında yeni olan bu konsept, önemli finansal ve mali sonuçların görsel unsurlarla zenginleştirerek özetlenmesidir.

Kimler Katılmalı
Üst yönetime rapor hazırlayan uzmanlar, analistler, proje yöneticileri ile  her türlü finansal ve mali raporlama analistleri , müşteri tekliflerinin önemli rol oynadığı pozisyonlar, ve yogun excel raporlaması yapan çalışanlara tavsiye edilmektedir.

     - Katılımcıların excel yüklü ve flash bellek kullanımına izin veren laptop yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
     - Katılımcıların yanlarında mouse getirmeleri çok önemlidir.
     - Katılımcıların orta düzeyin üzerinde excel bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. (if, vlookup, sumif gibi fonksiyonları biliyor olması gerekmektedir)
     - Mac Laptop tercih edilmemelidir.

 

DASHBOARD RAPORLAMA EĞİTİM İÇERİĞİ


I - İLERİ DÜZEY EXCEL FONKSİYONLARI
Bu bölümde katılımcılarla birlikte ileri düzey Excel fonksiyonları işlenecek ve bazı çokça kullanılan fonksiyonlar da işlenerek pek bilinmeyen püf noktalara değinilecektir.

- Match(Kaçıncı)
- Index (Indis)
- Sumifs(Çok E topla), Averageifs(Çok Eğer Ortalama), Countifs(Çok Eğer Say)

II - İÇ-İÇE FONKSİYONLAR VE UYGULAMALARI
Excel’de iyi bir dashboard oluşturmak için veri çekme fonksiyonlarına ve bunların iç-içe kullanılmasına ihtiyaç vardır. Bu bölümde ve diğer bölümlerde dâhil olmak üzere bol bol iç-içe formül oluşturma uygulamaları yapılacaktır.

- Dinamik Formülleme Kurgusu
- Match + index
- Index + Sumif
- Vlookup + Match

III - EXCEL'DE İNTERAKTİF GRAFİKLER OLUŞTURMA
Bu bölümde yaklaşık 20’ye yakın grafik türü üzerinde çalışacağız. Grafiklerde olabildiğince farklı kullanım şekillerini gösteren uygulamalar yapılacaktır. Katılımcılarımızın mutlaka Mouse getirmeleri önemlidir. Grafik isimlerinden bir kısmı aşağıda gösterilmiştir sadece.

- Grafiklere Resim Ekleme
- İki Eksenli Grafikler Oluşturma
- Üç Eksenli Grafikler
- Termometre Grafikler
- İnteraktif Grafiklerin Oluşturulması
- Gösterge Grafikler
- Birden Fazla Senaryoları Gösteren Grafikler

IV - EXCEL’DE İNTERAKTİF TABLOLAR
Excel’de tabloların ve grafiklerin interaktif yapılması için düğme oluşturulması gerekmektedir. Bu bölümde bu düğmelerin neler olduğu, nerelerde hangi formüllerle kullanılacağı işlenmektedir.

- ComboBox, ListBox Oluşturulması
- SpinnButton
- OptionButton
- Harita Dashboard Uygulaması
- ComboBox ile Tablo ve Grafik Oluşturulması

Eğitmen: Serdar Kaya


Serdar KayaJohns Hopkins Universitesi'nden finans masterına sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesini 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Merkezi New York’ta bulunan Finans Network kurucusudur. Halen grubun global yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Türkiye’nin dünya genelinde en geniş mesleki örgütünü kurmuş olan Sn.Kaya, “Networking” kavramını Türkiye’ye getiren ilk kişiler arasında yer almaktadır. Kendisi Cenevre, Dubai, New York, Amsterdam gibi şehirlerde eğitim ve seminerlerde vermektedir.

2006 – 2009 yılları arasında New York’ta Marsh & McLennan Companies’de Fortune500 şirketlerin finansal modellemeleri ile karlılık analizlerinden sorumlusu olarak çalışmış şirketin büyük global müşterilerinin analizlerini gerçekleştirerek yaptığı modeller sayesinde şirketin yıllık 1 milyon USD gelirlerini artırmasını sağlamıştır.

2003 – 2006 yıllarında Johns Hopkins Universitesi‘nde IT departmanı ve data mining alt yapılarının kurulmasında sağlamış ve Kanada üniversitelerinden University of Alberta’ya makale konusu olmuştur.

Annapolis’de The Bell Group’ta emlak sektörü ve bir çok projenin duyarlılık modellerini gerçekleştiren Sn. Kaya daha sonra Washington merkezli ACDI/VOICA şirketine geçmiş fakat kısa süre sonra New York’ta Marsh & McLennan Companies bünyesine katılarak bu şirketde 3.5 yıl görev almıştır.
 
Baltimore’da Johns Hopkins Milton S. Eisenhower Kütüphanesinde bir çok çalışması bulunmakta  , New York’ta Goldman Sachs, Bloomberg, JP Morgan, Lehman Brothers gibi kurumlarda seminer ve panel gerçekleştirmiştir. Wall Street’de üst düzey finans yöneticilerine Türkiye ve Türkiye piyasalarını anlatan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Johns Hopkins Üniversitesi, JHSPH-Bloomberg, Marsh & McLennan Companies, The Bell Group, Acdi Voica gibi kurumlarda iş tecrübelerine sahip olmanın yanında, Türkiye ve yurtdışında bir çok kurumda eğitimler ,seminerler ve danışmanlıklar vermektedir.

New York Akademi’nin sahibi olan Sayın Kaya, Türkiye’de ve Yurtdışında eğitim ve danışmanlık yapmaktadır. Türkiye Bankalar Birliğinde düzenli olarak eğitimler vermektedir.

Kitaplar, Yayınlar, Seminerler

Excel'de Dashboard Raporlama Kitabı - Cinius Yayınevi 2016

Making the switch to digital audio - Shannon Gwin Mitchell, James A. Peterson, and Serdar Kaya - 2005

Several Encoded Articles - The Milton S. Eisenhower Library, The Johns Hopkins University - 2003

Subprime Crises and Olutlook of Global Markets - Lehman Brothers New York - 2007

Hedge Funds thru Financial Turmoil - JP Moorgan New York - 2008

Outlook of Energy Markets - Bloomberg, New York, 2008

Emlak Sektöründe Görünüm - İstanbul 2010

Private Equity And Venture Capital In Turkey - İstanbul 2011 

Türkiye Ekonomisi ve 2012 Beklentiler - İstanbul 2012

Future of US Banking System - JP Morgan New York 2009

Not: Seminer ve yayınların sadece bir kısmı eklenmiştir.

 

Eğitim Hakkında

 • Eğitim Adı
  : Excel de Dashboard Raporlama Eğitimi
 • Eğitim Yeri
  : Taksim Lares Park
 • Eğitim Tarihi
  : 11.04.2020
 • Eğitim Saati
  : 9:00
 • Eğitim Süresi
  : 2 Gün
 • Eğitim Fiyatı
  : 950 TL

İletişim

Tel : (0541) 873 90 91

Görüşler

 • ECE ŞANAL - BAŞTAŞ
  "Serdar Bey'den Excel'de dashboard raporlama eğitimi aldım. Bu zamana kadar aldığım en verimli ve en interaktif eğitim olduğunu samimiyetle belirtebilirim. İş hayatı ve kişisel gelişim ...
 • SELEN YALÇINTEPE - VICAD
  “ Günlük çalışma hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan exceli 2 günlük eğitiminiz ile daha pratik ve etkili kullanabilmenin, sunumlarda daha yaratıcı grafikler yaratabilmenin yönteml...
 • PELİN IRMAK - VICAD
  Excel’de Dashboard Raporlama eğitimi son zamanlarda aldığım en iyi eğitimlerden biriydi. Excel’de gelişmiş görsellik ve interaktif raporlar oluşturma ile ilgili çok faydalı bilgiler öğr...
 • ORÇUN GÜNAY - PENTİ
  "Bildiğiniz üzere şirketler artık dijital çağa ayak uydurmak adına dönüşümlerini süratle gerçekleştirmeye başladılar. Biz şirketimiz kültürü gereği sürekli gelişim için tüm başarılarımı...
 • ESMA KARADENİZ - ATERMİT
  "Son zamanlarda aldığım en iyi eğitimlerden birisi oldu Dashboard Eğitimi. İki günlük bu eğitim dolu dolu geçti. Kullanacağım bir çok fonksiyon öğrendim. Serdar Bey’e teşekkürler." ...
 • FARUK DURMUŞ - ATERMİT
  " Dashboard eğitiminden beklentim ufkumun genişlemesiydi. Beklentilerime karşılık veren faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler." ...
 • SEVİNÇ GÜLALANLAR - ANADOLU EFES
  Daha önce birkaç kez excel eğitimi almış biri olarak 2 günlük vermiş olduğunuz eğitim gerçekten çok başarılıydı. Konu anlatımınız ve örnekleriniz formülleri ve dashboard uygulamalarını ...
 • DERYA GÖRGÜLÜ - ODEABANK
  "Çok güzel bir eğitimdi, benim en iyi TBB eğitimimdi diyebilirim. Serdar Bey çok teşekkürler her şey için" ...
 • KEMAL UMUR - TAKASBANK
  Serdar hocam eğitiminiz çok faydalı oldu.Excellin sunduğu kolaylıkları anlamamıza fazlasıyla yardımcı oldu. Tüm raporlama yapan çalışanlara ekstra güç katacağına eminim. Arkadaşlarla ay...
 • TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ DASHBOARD EĞİTİMİ
  Türkiye Bankalar Birliğinde 5-7 Aralık 2016 tarihlerinde yapılan Excel'de Dashboard Raporlama eğitimi değerlendirme sonuçlarına göre eğitmenimiz Sn. Serdar Kaya 10 üzerinden 9,8 not ort...
 • ilgili Eğitimler

 • Excel de Finansal Modelleme-I
 • Excel de Dashboard Raporlama Eğitimi
 • İleri Düzey Excel Eğitimi
 • İleri Düzey Dashboard Uygulamalar
 • Excel de Makro ve iş Hayatı Uygulamaları
 • Excel de Dashboard Raporlama Eğitimi
 • İleri Düzey Dashboard Uygulamalar
 • Excel de Dashboard Raporlama Eğitimi
 • İleri Düzey Dashboard Uygulamalar
 • Excel de Dashboard Raporlama Eğitimi
 • Referanslar

  Türk Telekom ABB Vestel Eximbank TBB KKB Doğuş Otomotiv Çolakoğlu Anadolu Grubu Bernardo Ciner Delonghi EPDK Garanti İdo İntra Medikal KaracaHome LCW MannHummel Memorial Noordzee Norm Civata Pernord Richard Sirona Dental Skretting TAV TGS TurkishBank Turkuaz Dogan Holding Eskişehir Sanayi Odası Geovision-GVG Heildelberg TAI HerbalLife Hürriyet Korozo nielsen Oriflame powe packer Sütaş Yıldız Holding Zentiva Vaillant - dashboard Anadolu Efes AssisTT Acıbadem Sigorta
  Yukarı Git