Finans EğitimleriFİNANS EĞİTİMLERİ


Finansal Modelleme-I Eğitimi

Finansal Modelleme-1 eğitimi yatırımların değerlemesini ve modellemesini içeren bir eğitimdir. En temel finans konularından başlayarak yatırımların değerlendirilmesi için gerekli olan tüm süreci excel üzerinde uygulamalı olarak anlatmaktadır. Eğitimin sonunda rüzgar enerjisi projesinin modeli katılımcılarla birlikte excelde kurularak yatırımın değerlemesi yapılacaktır.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

 • Yatırımların Değerlendirilmesi
 • IRR, NPV ve Payback Period Hesaplanması ve Yorumlanması
 • İskonto Oranı Anlama, Yorumlama ve Hesaplama
 • Yatırımların Finansal Modellerinin Hazırlanması
 • Rüzgar, Güneş Enerjisi Modelinin Kurulması

Finansal Modelleme-II Eğitimi

Finansal tabloların modellenmesi ve birbiri ile ilişkilerini anlatan bir eğitimdir. Şirket değerlemelerinde kullanılan DCF yöntemine göre tahmini finansal tablolar oluşturulmakta ve şirketin DCF’e göre değeri hesaplanmaktadır. Tahmini gelir tablosu, bilanço ve nakit akım tablolarının oluşturulması ve buradan şirketin free cash flow tablosunun hazırlanması ele alınacaktır.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

 • Tahmini Bilanço, Gelir Tablosu ve Nakit Akım Tablosunun Hazırlanması
 • Tahmini Finansal Tabloların Birbiri ile Bağlanması
 • Şirket Değerlemede Temel Teknikleri Hesaplama ve Yorumlama

Fizibilite Raporlarının Hazırlanması Eğitimi

Yatırımlar için hayati öneme sahip fizibilite raporları ülkemizde malesef çok bilinen bir konu değil yada anlatılanların çok üzülerek yeterli olmadıgını piyasada görmekteyiz. 5 gün süren bu eğitimimiz Sn. Serdar Kaya tarafından özel olarak hazırlanıp verilmektedir. Ülkemiz için önemli olan yatırımlarımızın heba olmaması için bu eğitime olan hassasiyetimiz çok yüksektir. Bir yatırımın fizibilite raporu nasıl hazırlanması gerektiği süreçleri le birlikte Sn.Serdar Kaya tarafından anlatılmaktadır.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

 • Fizibilite Raporlarındaki Önemli Süreçleri,
 • Yatırımın Sektörel, Teknik ve Finansal Fizibilitesi Hazırlanması,
 • Yatırımın Kar ve Zararını Farklı Tekniklerle Hesaplanması ve Yorumlanması
 • Sıfırdan Fizibilite Raporunun Oluşturulması

Finansal Analiz Eğitimi

Şirketlerin finansal performanslarını ölçmeye ve yorumlamaya yönelik bir eğitimdir. Şirketin finansal olarak gözden geçirilerek olası sorunların, risklerin gözlenmesi ve önceden tedbirlerin alınmasını içermektedir. Bir şirketin finansal olarak nasıl etkili şekilde yönetilmesi gerektiğini anlatmaktadır.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

 • Şirketlerin Finansal Performansının Ölçülmesi,
 • Finansal Sorunların Tesbiti ve Önlenmesi
 • Finansal Verimliliğin Artırılması

Finansal Okur Yazarlık Eğitimi

Finans alanında kendini geliştirmek isteyenlere yönelik temel finans eğitimidir. İş dünyasında karşımıza çıkan finans konularını ele alarak katılımcıların bilgi ve tecrübesini artırmaktadır. Böylelikle finansal konularda artık iş dünyasında yorum yapabilecek noktaya geleceklerdir.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

 • İş Dünyasındaki Finansal Konular
 • Finansal Tabloların Okunması ve Yorumlanması
 • Yatırımların Değerlemesi
 • Finansal Piyasaların İşleyişi

Kişiye Özel Finans Programı

Bu programda üst düzey yöneticilerimizin ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre eğitim içeriği oluşturulmaktadır.

Excel Eğitimleri


Excel’de Dashboard Raporlama Teknikleri Eğitimi

Excel’de hazırlanan raporların özetlenerek zengin görsellik unsurları zenginleştirilerek, interaktif ve dinamik yapıda oluşturulmasıdır. Katılımcıların ileri düzey excel bilgisine ve tecrübesine sahip olması gerekmektedir.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

 • İç-İçe Excel Fonksiyonların Oluşturulması
 • Tablolarda İleri Düzey Görsellik Ve Grafikler Oluşturma
 • Dinamik Ve İnteraktif Raporlar Oluşturma
 • Çok İleri Düzey Excel Fonksiyonları: Match, İndex, Offset

İleri Düzey Excel Eğitimi

İş dünyasında excel kullanımını, en temel excel fonksiyonlarını ve özelliklerini katılımcılara aktaran bir eğitimdir. Excel’in veri çekme fonksiyonları, zaman tasarufu sağlamaya yönelik özellikleri, grafik oluşturma, pivot tablo kullanımları gibi.

Katılımcılar bu eğitimden sonra şunları yapabileceklerdir :

 • Excel En Temel Fonksiyonlar: IF, Vlookup, Sumif Gibi...
 • Excel’de Pivot Tabloların Kullanımı
 • Görsellik Unsurları Ve Grafikler
 • Basit Düzey Makro Oluşturma

İLETİŞİM

bilgi@newyorkakademi.com
0541 873 90 91

Eğitmen: Serdar KayaJohns Hopkins Universitesi'nden finans masterına sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesini 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Merkezi New York’ta bulunan Finans Network kurucusudur. Halen grubun global yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Türkiye’nin dünya genelinde en geniş mesleki örgütünü kurmuş olan Sn.Kaya, “Networking” kavramını Türkiye’ye getiren ilk kişiler arasında yer almaktadır. Kendisi Cenevre, Dubai, New York, Amsterdam gibi şehirlerde eğitim ve seminerlerde vermektedir.

2006 – 2009 yılları arasında New York’ta Marsh & McLennan Companies’de Fortune500 şirketlerin finansal modellemeleri ile karlılık analizlerinden sorumlusu olarak çalışmış şirketin büyük global müşterilerinin analizlerini gerçekleştirerek yaptığı modeller sayesinde şirketin yıllık 1 milyon USD gelirlerini artırmasını sağlamıştır.

2003 – 2006 yıllarında Johns Hopkins Universitesi‘nde IT departmanı ve data mining alt yapılarının kurulmasında sağlamış ve Kanada üniversitelerinden University of Alberta’ya makale konusu olmuştur.

Annapolis’de The Bell Group’ta emlak sektörü ve bir çok projenin duyarlılık modellerini gerçekleştiren Sn. Kaya daha sonra Washington merkezli ACDI/VOICA şirketine geçmiş fakat kısa süre sonra New York’ta Marsh & McLennan Companies bünyesine katılarak bu şirketde 3.5 yıl görev almıştır.
 
Baltimore’da Johns Hopkins Milton S. Eisenhower Kütüphanesinde bir çok çalışması bulunmakta  , New York’ta Goldman Sachs, Bloomberg, JP Morgan, Lehman Brothers gibi kurumlarda seminer ve panel gerçekleştirmiştir. Wall Street’de üst düzey finans yöneticilerine Türkiye ve Türkiye piyasalarını anlatan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Johns Hopkins Üniversitesi, JHSPH-Bloomberg, Marsh & McLennan Companies, The Bell Group, Acdi Voica gibi kurumlarda iş tecrübelerine sahip olmanın yanında, Türkiye ve yurtdışında bir çok kurumda eğitimler ,seminerler ve danışmanlıklar vermektedir.

New York Akademi’nin sahibi olan Sayın Kaya, Türkiye’de ve Yurtdışında eğitim ve danışmanlık yapmaktadır. Türkiye Bankalar Birliğinde düzenli olarak eğitimler vermektedir.

Kitaplar, Yayınlar, Seminerler

Excel'de Dashboard Raporlama Kitabı - Cinius Yayınevi 2016

Making the switch to digital audio - Shannon Gwin Mitchell, James A. Peterson, and Serdar Kaya - 2005

Several Encoded Articles - The Milton S. Eisenhower Library, The Johns Hopkins University - 2003
 
Subprime Crises and Olutlook of Global Markets - Lehman Brothers New York - 2007

Hedge Funds thru Financial Turmoil - JP Moorgan New York - 2008
 
Outlook of Energy Markets - Bloomberg, New York, 2008

Emlak Sektöründe Görünüm - İstanbul 2010
 
Private Equity And Venture Capital In Turkey - İstanbul 2011 
 
Türkiye Ekonomisi ve 2012 Beklentiler - İstanbul 2012
 
Future of US Banking System - JP Morgan New York 2009
 
Not: Seminer ve yayınların sadece bir kısmı eklenmiştir.

İletişim

Tel : (0541) 873 90 91

Görüşler

 • ÖMER GÜNGÖR - FİNANS MÜDÜRÜ
  24-25 Şubat 2024 tarihinde vermiş olduğunuz Finansal Modelleme eğitimine katıldım. Bu zamana kadar bir çok finansal eğitimlere katıldım. Ama siz çok farklısınız. Örnek vermem gerekirse ...
 • HÜSEYİN MOL - FİNANS MÜDÜRÜ
  Ülkenizde finansal piyasalar yeterince gelişmemiştir. Bu nedenle bir çok firma fırsatları iyi değerlendirememekte, yanlış finansal kararla vermekte , doğru yatırım ve sonuçlarını öncede...
 • BEDİA GEYİKÇİOĞLU ERBAŞ - TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI
  Finansal modelleme, iş dünyasında ve enerji sektöründe stratejik kararlar almak için kullanılan önemli bir araçtır ve başarıyla uygulandığında işletmelerin başarılarını artırır. Bu nede...
 • GÖKCEN TURGUT - TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI
  “Bu eğitimin bizlere sunulmasına ve konusunda uzman olan Serdar Kaya Bey'in eğitmen olarak bu eğitim için seçilmesine katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.  Eğitmenin konu h...
 • KENAN KAYACI - TÜRKİYE KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  Finansal modelleme konusuna yeni başlayan teknik personelimizin temel bilgileri öğrenmesi, bu konuda çalışan arkadaşlarımızın bilgilerini güncellemesi, finansal modelleri oluşturan para...
 • ELİF BOZAR - MALİ İŞLER GRUP LİDERİ
  "Serdar Bey, Eğitim oldukça faydalı ve akılda kalıcı oldu. Uygulamalı, bol  örnekli olması, öğrenilmesini akılda kalıcılığını artırdı. Eğitim işini gönülden yaptığınız ve bu işi sadece ...
 • CANSU ÇAĞLAYAN - BİLKENT HOLDİNG
  "Finansal Modelleme Eğitimi, Türkiye’nin içinde bulunduğu enflasyonist ortamında paranın zaman değerini ölçümleyebilmek için sadece iş hayatındaki profesyoneller için değil, her vatanda...
 • BAYRAM KOÇ - TOSYALI IRON & STEEL ANGOLA S.A.
  FİNANSAL MODELLEME EĞİTİMİ ile temel seviyeden başlayarak yatırımlar için NPV, IRR ve Payback analizlerine ait birçok örnek uygulama ve excel pratiği sağlayabilirsiniz. Serdar beyin anl...
 • EMRE İNANICI - KUVEYT TÜRK
  Almış olduğum eğitimde Eğitimi basite indirgeyerek tane tane anlatan Serdar hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle herhangi bir yatırım da yatırımın yıllar içerisinde ki karlılığı...
 • ŞAHİKA ATEŞ - MAN TÜRKİYE
  Kariyerimin 2. Yılını tamamlamaya yaklaştığım şu günlerde sizden Finansal Modelleme Eğitimini almış bulunmaktayım. Çalıştığım alan ve günümüz koşulları düşündüğümüzde kendimi iş hayatın...
 • Yukarı Git